Piękny i zadbany trawnik – narzędzia

Przestrzeń wokół domu można zagospodarować na różne sposoby. Jednym z nich jest założenie ogrodu. Jego zieleń będzie zachęcała do spędzania większej ilości czasu na świeżym powietrzu.

Pielęgnacja trawnika – wysiewany i z rolki

Podstawowym elementem ogrodu jest trawnik. Może być też pierwszym elementem, do którego z czasem będą dochodziły inne rośliny. Trawnik może też być samodzielnym elementem. Wtedy pielęgnacja będzie łatwiejsza. Niezależnie od funkcji, jaką będzie sprawował trawnik, najpierw ktoś musi go założyć. Możemy zrobić to sami, lecz potrzebujemy do tego narzędzi odpowiedniej jakości.

Firmy ogrodnicze specjalizują się w wielu pracach związanych z roślinami. Możemy, więc liczyć na dokładne zaplanowanie wielkości i wyglądu trawnika. Dla pracowników firmy ogrodniczej przygotowanie gleby nie stanowi żadnego problemu.

Pierwszy rodzaj trawnika to tradycyjny trawnik wysiewany. Najlepiej zakładać go na początku maja lub na przełomie września i października. Tego typu trawnik cechują niskie koszty założenia oraz możliwość stosowania różnych typów trawy. Niestety okres oczekiwania na efekt jest dość długi.

Drugim typem jest trawnik z rolki, często nazywany darnią. Można go rozłożyć nawet w jeden dzień. Zaletą jest też to, że tego typu trawnik można zakładać w całym sezonie wegetacji, nawet późną jesienią. Plusy takiego rozwiązania to natychmiastowy efekt, odporność na przymrozki i choroby oraz nie wyrastają na nim chwasty. Jednakże jest droższy od tradycyjnego i wymaga częstego podlewania.kosiarki samojezdne

Odpowiednie narzędzia – kosiarki i traktorki

Do przygotowania trawnika trzeba najpierw zadbać o glebę – jeśli jest właściwej jakości, trawa dobrze się przyjmie i wyrośnie w postaci pięknego, zielonego kobierca. Aby nasz trawnik rósł i cieszył oczy niezbędne jest zadbanie o odpowiednie narzędzia i urządzenia do jego pielęgnacji. Niezbędne okażą się w tym względzie odpowiednio dopasowane kosiarki, np. traktorki spalinowe, które sprawdzają się przede wszystkim na trawnikach o większych powierzchniach.

Trawnik może służyć do celów dekoracyjnych lub sportowych. Może też cechować się naturalnym wyglądem. Niezależnie od rodzaju, musi być dobrze wykonany oraz starannie pielęgnowany. Profesjonalna firma ogrodnicza może stworzyć dla nas klasyczny wysiewany trawnik lub układany z rolki. Warto upewnić się, że posiadany sprzęt – traktorki spalinowe do koszenia trawy czy do mulczowania – pozwolą nam utrzymać piękny efekt.