Profesjonalna pomoc w zakładaniu ogrodów

Chcesz stworzyć swój własny ogród, ale nie wiesz jak go urządzić lub nie masz na to pomysłu i czasu? Pomożemy Ci w założeniu Twojego wymarzonego ogrodu, wybierz najlepszą firmę ogrodniczą!

Niezwykle istotnym elementem jest odpowiedni projekt ogrodu. Najlepiej obejrzeć kilka gotowych ogrodów, które pomogą nam podjąć decyzję co do wyglądu naszego. Tylko odpowiednio stworzony schemat nasadzeń, przebieg rabat i trawnika może przynieść nam sukces. Jednak odpowiedni projekt wymaga wiedzy, doświadczenia i dobrej znajomości roślin. Dlatego lepiej zdać się na profesjonalistów.

W każdym ogrodzie należy rozplanować kilka rzeczy. Są nimi między innymi ścieżki, podjazdy i ich przebieg, tarasy (balkony), architektura ogrodowa (altana, łuk, pergola), elementy wodne, meble ogrodowe, a także grill lub kominek.

Ścieżki w ogrodzie

Ścieżki łączą różne elementy zabudowy. Ścieżki ogrodowe pozwalają chronić nasz trawnik i są niezbędne zwłaszcza w czasie deszczu. Należy dobrze zastanowić się nad ich przebiegiem oraz szerokością.

W ogrodzie przyda się dodatkowe miejsce jako przedłużenie budynku – dzięki niemu można w dowolnym momencie wyjść na zewnątrz i poczuć się jak w ogrodzie. Takim miejscem może być taras lub balkon. Dzięki niemu wychodząc za próg domu będziemy mieć możliwość wąchania kwiatów i obcowania z zielenią.

Zabudowa w ogrodzie

zakładanie ogrodów

Nasz ogród może zawierać także różne elementy architektury ogrodowej. Pergola przyda się na przykład dla pnączy, a łuk to efektowne przejście do innej części ogrodu.

Altana natomiast zapewni przytulne schronienie pod dachem, gdzie można zorganizować nawet przyjęcie i spotkanie rodzinne. Na świeżym powietrzu każde danie smakuje lepiej. Altanie bardzo często towarzyszy kominek lub grill, który umożliwi przygotowywanie posiłków na łonie natury. Zadaszone miejsce pozwoli cieszyć się urokami ogrodu nawet podczas deszczu i nieco chłodniejszych dni.

Do altany, ale także na taras lub balkon przydadzą się wygodne meble ogrodowe. Warto zaopatrzyć się zarówno w stół z krzesłami do podania obiadu, jak również mały stoliczek z fotelami doskonały do porannej kawy. Ławki, leżaki i hamaki świetnie sprawdzą się podczas leniuchowania – popołudniami lub w weekendy i wolne dni, kiedy mamy więcej czasu na cieszenie się urokami ogrodu.

Przebywanie w ogrodzie uprzyjemnić może nam również woda. Dostarcza ona wrażeń słuchowych i wzrokowych. Staw lub oczko wodne pozwolą nam na obserwowanie przyrody i wprowadzą do ogrodu niepowtarzalną atmosferę.
Rozplanowanie wszystkich elementów ogrodu to nie łatwa sprawa.

Należy wcześniej zastanowić się ile miejsca możemy przeznaczyć na ogród, co chcemy w nim umieścić, jak będzie on nasłoneczniony, ile mamy czasu na jego pielęgnacje oraz jakie ma on pełnić funkcje. Z tym wszystkim można zgłosić się do firmy, która zajmuje się aranżacją ogrodów. W firmie ogrodniczej pracują doświadczeni architekci, którzy doradzą i zaplanują ogród tak,  aby spełniał wszystkie nasze wymagania.