Rodzaje ogrodzeń posesji

Dodane: Sie 12, 2019 Kategoria: Ogrodzenia

Rodzaje ogrodzeń posesji

Kiedy planujemy zainstalować ogrodzenie wokół swojej nieruchomości, jedną z najważniejszych decyzji jakie musimy podjąć jest wybór rodzaju płotu. Typy ogrodzenia różnią się wieloma czynnikami. Zapewniać mają przede wszystkim bezpieczeństwo naszej posesji, jej atrakcyjność wizualną oraz być trwałe.

Ogrodzenia metalowe

Czasami nazywane są też ogrodzeniami z kutego żelaza, jednak niekoniecznie muszą być wykonane z tego materiału. Obecnie są one częściej wykonywane z wysokiej jakości aluminium. Chociaż tradycyjne kute żelazo jest nadal dostępne, będzie ono znacznie droższe.

Takie ogrodzenia wymagają odpowiedniej konserwacji, ponieważ zdarza im się rdzewieć. W przypadku aluminium nie ma takiego problemu. Jest ono lakierowane proszkowo podczas produkcji, co oznacza, że nie trzeba martwić się o malowanie. Jednocześnie jest ono znacznie bardziej delikatne. Łatwo może ulec wgnieceniu w miejscach, które są często użytkowane lub jeśli jesteśmy nieostrożni. Oczywiście uszkodzone elementy ogrodzenia można łatwo wymienić.

Dużo trwalsze są ogrodzenia wykonane z innych tworzyw. PHU Frankowicz zawsze wykorzystuje najlepszej jakości materiały, które odpowiednio zabezpiecza przed rdzą. Drut do produkcji siatki sprowadza od polskiego producenta – firmy Metalurgia Radomsko Polska. Jest on ocynkowany i powlekany, aby zapewnić jego długowieczność. Sprawia to, że płot będzie nam służył przez wiele lat.

Ogrodzenia panelowe z PHU Frankowicz zapewniają również wysokiej jakości zabezpieczenia przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi i rdzą. Dodatkowo, dzięki symetrycznym tłoczeniom, są one niezwykle estetyczne, a sztywność konstrukcji jest lepsza.

W zależności od tego jaki model płotu wybierzemy, może on w różnym stopniu zapewniać prywatność. Siatka czy oddalone od siebie tralki nie zapewnią nam jej wiele, ponieważ będą prześwitywać. Jednak ogrodzenie panelowe z łatwością osłoni nas przed wścibskimi spojrzeniami.

Ogrodzenie winylowe z PVC

Ogrodzenia winylowe są bardzo łatwe w utrzymaniu. Nigdy nie będą wymagały ponownego malowania ani barwienia. Nigdy też się nie rozpadną, co jest idealne, jeśli mamy dzieci. Ogrodzenie wykonane z winylu PCV przetrwa praktycznie wszystko. Z daleka może wyglądać jak tradycyjne drewniane ogrodzenie.

Jednocześnie ten typ ogrodzenia nie jest wystarczająco twardy, aby zapewnić nam wysoki poziom bezpieczeństwa. Nie sprawdzi się zdecydowanie przy zwierzętach, ponieważ z łatwością je sforsują. Jeżeli zależy nam na tym, aby zabezpieczyć jakiś obszar, to metal lub drewno będą się sprawdzać znacznie lepiej.

Ponieważ materiał kurczy się i rozszerza wraz z wahaniami temperatury, może pękać w ekstremalnych warunkach klimatycznych. Ogrodzenie winylowe z PCV zawsze będzie wyglądać bardziej jak winyl niż drewno.

Ogrodzenia drewniane

Tradycyjne ogrodzenie z drewna oferuje piękno korzystania z naturalnych materiałów, które mogą poprawić wygląd naszej posesji. Można je również budować na wiele sposobów, co oznacza, że ​​są wszechstronne. Sztafety mogą być zainstalowane blisko siebie, co zapewni nam dodatkowe bezpieczeństwo i poziom prywatności.

drewniany płot

W zależności od wykonania płoty drewniane mogą być bardzo drogie lub względnie tanie. Wszystko zależy od rodzaju drewna, które wykorzystujemy oraz od wzoru ogrodzenia. Drewniane płoty mogą być pomalowane lub bejcowane na dowolny kolor.

Drewno jest materiałem naturalnym, więc z czasem ulegnie rozkładowi. Kiedy chcemy zapewnić długowieczność takiego ogrodzenia powinniśmy je konserwować, wykorzystując odpowiednie impregnaty i farby. Takie prace powinno się wykonywać regularnie. Pamiętajmy, że ten materiał jest narażony nie tylko na działanie warunków atmosferycznych, ale również na owady czy bakterie powodujące gnicie.