Wybór elewacji domku na narzędzia.

Popularną metodą na przechowywanie jest kupowanie gotowych domków drewnianych do składowania licznych narzędzi. Jest to tania i bardzo wygodna metoda. Sprawdza się ona zwłaszcza w przypadku małych i otwartych ogrodów.Gdy mamy do czynienia z większym terenem istotne jest to by mieć domek na narzędzia odpowiedniej wielkości. W moim przypadku doskonale sprawdził się murowany domek w odległej części ogrodu. Aby domek wpasował się w krajobraz, postawiłam obłożyć jego elewację płytami z piaskowca. Jest to ciekawa alternatywa dla zwykłej cegły czy kamienia.

Piaskowiec dzięki swojej chropowatej fakturze nadaje elegancki charakter naszemu domkowi na narzędzia. Istotne jest by domek miał odpowiednie zadaszenie, które ochroni nie tylko nasze narzędzia, ale także płyty z piaskowca, przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi.

W przypadku tańszych rozwiązań drewniane domki zyskają elegantszy charakter, jeżeli przed ich wejściem stworzymy chodniczek z bruku klinkierowego, którego intensywny czerwony kolor, podkreśli charakter drewna.