Taras

W przypadku tarasu istotne jest by był on wykonany z trwałego, odpornego na zniszczenia materiału, który pozwoli nam cieszyć się eleganckim wyglądem naszego tarasu, przez długi czas.

Popularnym materiałem, z którego wykonuje się tarasypłytki tarasowe, bruk klinkierowy i płytki chodnikowe. Różnorodne materiały pomogą nam osiągnąć różne efekty. Płytki tarasowe są dostępne w wielu różnych kolorach i mają różne wzory, ich regularny kształt nadaje się szczególnie do tworzenia tarasów o kształcie kwadratu lub prostokąta. Nadają się one także w przypadku balkonów.

Bruk klinkierowy Libet ma mniejszą gamę kolorystyczną, bowiem poruszamy się w tym przypadku w różnych odcieniach czerwieni. Jednak jego dużą zaletą jest niższa niż w przypadku płytek cena, duża wytrzymałość i niewielki rozmiar, który wygląda wyjątkowo korzystnie w przypadku tarasów małej wielkości.

Płytki chodnikowe wykorzystywane są zwykle do budowy chodników w przestrzeni miejskiej lub regularnych ścieżek ogrodowych. Płytki chodnikowe dostępne są głównie w różnych odcieniach szarości.