Jaki dres do biegania wybrać?

Bieganie staje się dzisiaj coraz popularniejsze. Dzięki temu można nie tylko wspaniale spędzać czas, ale także zadbać o aktywność fizyczną i swoje zdrowie. Jest to też jedna z najbardziej dostępnych aktywności. Osoby, które pragną rozpocząć swoją przygodę z bieganiem właśnie, powinny zainwestować w odpowiedni stój. Jaka odzież do biegania będzie najlepsza?

Na, co należy zwrócić uwagę przy wyborze odzieży do biegania?

Pierwsze, co trzeba zrobić to odpowiedzieć sobie na pytanie, czy bieganie będzie odbywało się na zewnątrz, czy w pomieszczeniu na bieżni. W drugim przypadku sprawa jest dużo łatwiejsza. W tym przypadku należy zdecydować się na odzież, która nie będzie nasiąkała wilgocią i zapewni właściwą wentylację. Sprawdzą się tutaj koszulki bawełniane i spodenki sportowe. Pierwsza sytuacja wymaga  wzięcia pod uwagę większej liczby zmiennych. Duże znaczenie ma pora roku, w której konkretna osoba będzie trenowała. Latem od ubioru sportowego należy oczekiwać podobnego zastosowania, jak w pomieszczeniu. Takie ubrania muszą skutecznie usuwać nadmiar wilgoci i być wykonane z tkanin, które nie obcierają. Natomiast zimą ubrania biegowe utrzymują temperaturę i ogrzewają, a także usuwają nadmierną wilgoć. Ze zdecydowanie większym skomplikowaniem wiąże się wybór odzieży do biegów w miesiącach przejściowych, wiosennych i jesiennych. Wynika to z tego, że wtedy pogoda zmienia się bardzo szybko. Zimą należy również nosić ubrania wyposażone w odblaski, ponieważ szybko robi się ciemno. 

W jaki sposób dopasować odzież do biegania do pogody i pory roku?

W celu dobrego dopasowania odzieży do biegania do pogody i pory roku należy nauczyć się zasady warstwowości. W stroju do biegania należy wyróżnić trzy warstwy. W upalne dni pierwszą warstwą będzie lekka oddychająca koszulka, a także spodenki. Z kolei w chłodniejsze dni warto się zdecydować bieliznę termiczną i legginsy. Kolejną warstwę stanowi bluza do biegania, która przyda się wtedy, gdy jest zimnej. Trzecią warstwą jest kurtka przeciwdeszczowa. Jest to idealne rozwiązanie w wietrzne dni lub, gdy pada drobny deszcz. W niektórych sytuacjach przyda się również czapka i rękawiczki. 

Jakie dres do biegania?

Świetnym rozwiązaniem do biegania może okazać się również dres. Osoby, które zdecydują się na takie rozwiązanie, powinny wybrać odzież dostosowaną do aktualnie panujących warunków atmosferycznych. Dres nie może być zbyt gruby, nawet gdy na zewnątrz panuje temperatura, która nie zachęca. Dobrze, gdy po opuszczeniu mieszkania czy domu będzie Ci odrobinę chłodno. Można również zdecydować się na dres ortalionowy. Jest to materiał, który doskonale chroni przed chłodem i wilgocią. Jest to materiał bardzo lekki i do tego niezwykle wygodny. Tkanina przepuszcza powietrze i jest wytrzymała. Jest ona także odporna na promieniowanie słoneczne. Woda nie wsiąka w materiał ze względu na obecność warstwy poliuretanowej. Ortalion ma takie właściwości, które będą docenione przez osoby preferujące nie tylko bieganie, ale także inny sport zarówno w miesiącach zimowych, jak i jesiennych. Cechą wyróżniającą, jeśli chodzi o odzież z tej tkaniny, jest duża łatwość czyszczenia. Wystarczy zanieczyszczenia usunąć przy pomocy wilgotnej szmatki. 

Obecnie zalety ortalionu doceniane są też w dużej mierze przez piłkarzy. Oczywiście odzież ta ma także swoich przeciwników. Jednakże atuty ortalionu bardzo łatwo zweryfikować, szczególnie na boisku, gdy podczas treningów panuje jesienno-zimowa aura i duża wilgoć. Stroje i dresy z tego materiału przypadają do gustu ze względu na wysoką wytrzymałość, wysychanie i łatwe czyszczenie.

Bieganie jest wspaniałą pasją, która zapewnia dużą radość i satysfakcję. Duże znaczenie ma odpowiedni strój, który powinien być przede wszystkim dostosowany do panujących warunków atmosferycznych. Ciało nie może się przegrzewać. Odzież powinna zapewniać wentylację i chłonąć wilgoć. W chłodniejszym okresie zapewniać ciepło. Świetną opcją do tego sportu i nie tylko może okazać się dres ortalionowy.